דודי אמסלם

דוִד (דוּדי) אמסלם 

שר הדיגיטל הלאומי

תפקידים קודמים:

בעבר כיהן בין היתר כשר התקשורת, יושב ראש ועדת הפנים והגנת הסביבה, כמנהל במחלקה הכלכלית במשרד האוצר, באגף התקציבים של המוסד לביטוח לאומי, באגף שיפור פני העיר בעיריית ירושלים ובמחלקה הכלכלית בנציבות מס הכנסה, וכיו"ר הקואליציה בכנסת ה-20.
אמסלם, תושב מעלה אדומים, אלמן ואב לשניים, נולד וגדל בשכונת קריית יובל בירושלים, לסולטנה ולאברהם אמסלם שעלו לישראל ממרוקו בשנת 1959. 
בנעוריו למד בישיבה התיכונית אור עציון.
בצה"ל שירת בחיל השריון כמפקד טנק בחטיבה 500.
 

השכלה:

בעל תואר ראשון בכלכלה ומינהל עסקים מטעם אוניברסיטת בר-אילן.

 

דברי השר:

משרד הדיגיטל הלאומי הוא חוד החנית של המהפכה הדיגיטלית בישראל!
המוח הישראלי שמוביל ביכולות טכנולוגיות מתקדמות ורוח חדשנות הוא שמוביל לקידום הכלכלה, לצמצום הפערים החברתיים והגאוגרפיים ופיתוח הממשל הדיגיטלי החכם. 
אנו משפרים יום יום את השירות שניתן לאזרח תוך שימוש בכלים דיגיטליים, כל זאת על בסיס של בניית התשתית הלאומית התיקשובית והדיגיטלית המאפשרת ביצוע יעיל ומהיר של תהליכים מתשתית ועד יישום, מתוך תפיסת עולם שהאזרח תמיד במרכז.

אין כמו מגפת הקורונה כדי להסביר עד כמה חשוב וקריטי להסתמך על עולמות הדיגיטל והטכנולוגיה, אשר מאפשרים לנו את ההאצה הכלכלית, שיפור איכות החיים של האזרחים, מתן שירות ממשלתי איכותי יותר והתמודדות טובה יותר עם אתגרי התקופה.

ההשקעה בעולמות הדיגטציה והטכנולוגיה מהווה השקעה לטווח קצר הנושאת פירות רבים לטווח ארוך ומהווה ייעול, חסכון ותרומה משמעותית לכלכלה ולתוצר. עלותה של פעולה המתבצעת באופן דיגיטלי קטנה לאין שיעור מעלותה של פעולה פרונטלית מול גורם ממשלתי. בנוסף ישנן העלויות העקיפות שנגרמות לאזרח או לבעל עסק הנדרשים להגיע ולקבל שירות, כגון אובדן שעות עבודה, עלויות נסיעה, חניה וכו', כך שהחיסכון המשקי המושג מהעברת שירותים לאמצעיים דיגיטליים וכן החיסכון הממשלתי בעלויות השירות הם משמעותיים.

היתרון המרכזי והחשוב ביותר משירות דיגיטלי ממשלתי איכותי -
הוא מהווה זרז משמעותי לקירוב הפריפריה למרכז, לתמיכה וטיפול באוכלוסיות מוחלשות ובסיכון, שכן השירות ניתן לכלל אזרחי ישראל, בכל מקום ובכל זמן, ללא תלות באזור מגוריהם או מצבם הכלכלי.
מכאן – השירות הדיגיטלי מוביל בהכרח לצמצום פערים בין אוכלוסיות ובין אזורים גיאוגרפיים ומתן שוויון הזדמנויות לכל!

משרד הדיגיטל הלאומי שואף להדק את הקשר בין הממשלה לבין השלטון המקומי.
היכולות הקיימות, בתחום ההנעה לתהליכים דיגיטליים, פלטפורמות טכנולוגיות רוחביות וייעוץ אסטרטגי טכנולוגי, יועמדו לטובת הרשויות המקומיות, על מנת לשפר את השירות הניתן היום לתושבים ולהעמיק את הקשר בין הרשות המקומית לאזרח. 
המשרד יפעל לנצל את יתרון הגודל והניסיון הממשלתי בתחומי הדיגיטציה והטכנולוגיה לטובת הרשויות המקומיות גם בפריפריה וגם במרכז.  

משרד הדיגיטל הלאומי שואף להפוך את החברה הישראלית לחברה דיגיטלית, חדשנית ומובילה טכנולוגית! 
המטרה היא שכל אזרח, עסק, רשות מקומית וגוף ממשלתי יוכלו לנצל בצורה מיטבית את ההזדמנויות הגלומות בטכנולוגיית המידע, וכך גם תושבי הפריפריה יהנו מנגישות שווה לשירותים ומוצרים ציבוריים איכותיים בדיוק כמו אוכלוסיות ממרכז הארץ.

מטרת העל של משרד הדיגיטל הלאומי היא לשים את האזרח הישראלי במרכז! 
את זה נעשה ע"י מתן שירותים דיגיטליים מתקדמים, קיצור תהליכים, מיצוי זכויות, צמצום בירוקרטיה ממשלתית מיותרת, שימוש בנתונים ומידע לקבלת החלטות, הידוק הקשר לרשויות המקומיות ורתימת המהפכה הדיגיטלית כולה ליצירת ממשלה טובה יותר המיטיבה עם האזרחים כולם, באשר הם.

 

בכבוד רב,

חבר הכנסת דודי אמסלם

שר הדיגיטל הלאומי

דף זה עודכן לאחרונה בתאריך 23.07.2020
דף זה עודכן לאחרונה בתאריך 23.07.2020
Top