אתר השירותים והמידע הממשלתי אתר השירותים והמידע הממשלתי
ברוכים הבאים לאתר החדש לשירותים ולמידע ממשלתי

עיר ללא אלימות

תכנית דגל של ממשלת ישראל והמשרד לביטחון הפנים הפועלת יחד עם הרשות המקומית להתמודדות עם התנהגויות אנטי-חברתיות, אלימות, ועבריינות המתרחשים בעיר
 

חדשות

15.10.2017
שלושה עשר נערים השתתפו בפרויקט מיל״ה של תכנית 'עיר ללא אלימות' באשדוד, ועמדו איתנים בטקס הסיום המרגש
05.09.2017
השר לביטחון הפנים: "דני הוא האיש המתאים ביותר להקים ולהוביל את הרשות הלאומית החדשה"
30.08.2017
​לקראת שנת הלימודים תשע"ח מגבשים במטה יהודה תכניות חדשות למוגנות ובטיחות בהסעות בהובלת תכנית 'עיר ללא אלימות' ובשיתוף בתי הספר והקהילה.
 

מדריכים ומידע

תכנית 'עיר ללא אלימות' היא תכנית הדגל של ממשלת ישראל והמשרד לביטחון הפנים להתמודדות עם התנהגות אנטי-חברתית, אלימות ופשיעה בישוב ברמה עירונית-מערכתית
תפיסת החינוך של 'עיר ללא אלימות' ועקרונות העבודה בתחום גובשו בשותפות עם אגף שפ"י במשרד החינוך, תוך למידה מהניסיון הנצבר ברשויות בהן פועלת תכנית 'עיר ללא אלימות'
האסטרטגית של תכנית 'עיר ללא אלימות' בתחום האכיפה מגובשת תוך שיתוף פעולה הדוק עם משטרת ישראל. שותפות זו באה לידי ביטוי בהובלה וברמת מעורבות גבוהה של מפקדי תחנות המשטרה בכל יישוב ויישוב.
התפיסה ועקרונות העבודה של 'עיר ללא אלימות' בתחום הרווחה גובשו תוך שיח מתמשך בין מטה 'עיר ללא אלימות' לבין השירות לפרט ומשפחה והשירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה והשירותים החברתיים.
פעילות הפנאי בתכנית 'עיר ללא אלימות', תומכת את מערך המענים של רשויות מקומיות, מינהל חברה ונוער של משרד החינוך וגורמים נוספים. תרומת התכנית למערכי הפנאי והחינוך הבלתי פורמאלי בישראל היא במיקוד המאמץ בביטחון ובאיכות החיים של כלל תושבי העיר, וכן בביטחונם של בני נוער ובמניעת מעורבותם בהתנהגויות סיכון.
בתחום החינוך תכנית 'עיר ללא אלימות' מתמקדת בנושאים הקשורים להתנהגות אנטי - חברתית ומניעת אלימות בבתי הספר
אלימות בהסעות לבית הספר וממנו היא תופעה שכיחה בארץ ובעולם. מניעתה של ההתנהגות זו כרוכה בשילוב כוחות של כל הנוגעים בדבר: נציגי הרשויות, מנהלי בתי הספר, אגפים מקצועיים במשרד החינוך ונציגי המשרד לביטחון הפנים.
סיירת ההורים היא קבוצה של מתנדבים הפועלת מטעם הרשות המקומית והמשרד לביטחון הפנים המסיירים באזורי הבילוי של בני הנוער. מטרת הסיירת היא לתרום לצמצום התנהגויות סיכוניות, לשמש אוזן קשבת לבני הנוער ולתת מענה לצרכים העולים מבני הנוער.
 

פרסומים

 

מדיניות ונהלים

תאריך: 16.03.2015 | סוג: נהלים והנחיות
Top