אתר השירותים והמידע הממשלתי אתר השירותים והמידע הממשלתי
ברוכים הבאים לאתר החדש לשירותים ולמידע ממשלתי

אודות

הרשות הלאומית להגנת הסייבר היא יחידת סמך במשרד ראש הממשלה שאמונה על הגנת מרחב הסייבר האזרחי.

בשנים האחרונות גוברת משמעותית התלות במרחב הסייבר האזרחי ולצידה ניכרת עלייה משמעותית בשכיחותם של אירועי סייבר ובחומרתם, בעולם כולו ובישראל בפרט. 

התגברות האיום במרחב הסייבר ומשמעותיו על מדינת ישראל הובילו במהלך 2015 להחלטת הממשלה מס' 2444 בנושא הקמת הרשות הלאומית להגנת הסייבר.

הרשות, שהחלה לפעול באפריל 2016, הינה גוף בעל מאפיינים ביטחוניים-אופרטיביים לצד מאפיינים אזרחיים, שמוביל את מאמצי ההגנה בשטח כנגד תקיפות סייבר על המשק האזרחי. לצידה פועלים יתר גופי הביטחון ואכיפת החוק בניהול מערכה משולבת להתמודדות עם מקורות איומי הסייבר.

לצד זאת, הרשות מנחה את הגנת הסייבר של גופי תשתיות המדינה הקריטיות ושל משרדי הממשלה, וכן את הרגולטורים המגזריים בהיבטי הגנת הסייבר של מגזרים חיוניים במשק. כמו כן, הרשות פועלת לקידום העלאת העמידות באופן וולונטרי בכלל הארגונים במשק, על ידי צמצום פערי ידע והנגשת כלים נדרשים. כל אלה, מתוך אמונה כנה כי זכותו של כל אדם בישראל להשתמש בטכנולוגיה ללא חשש.

לצידה של הרשות נמצא מטה הסייבר הלאומי, האמון על בניין הכח הלאומי בתחום הסייבר. שתי יחידות הסמך מהוות יחדיו את מערך הסייבר הלאומי.

Top