אתר השירותים והמידע הממשלתי
אתר השירותים והמידע הממשלתי

אודות

תפקידי המשרד

משרד התקשורת ממונה על ניהול וקביעת מדיניות בענף התקשורת והדואר בישראל. המשרד אחראי על  תכנון פיתוח והסדרה של תשתיות התקשורת, אשר מקדמות את השימוש באמצעים דיגיטליים מתקדמים בתחומי התעסוקה, החינוך, הבריאות, התרבות ועוד, ומסייעות לישראל להיות מדינה מובילה בתעשיות עתירות ידע. בנוסף המשרד עוסק ברישוי ופיקוח על בעלי תשתיות התקשורת וספקי התקשורת, פיקוח על חברת הדואר  ובנק הדואר, קביעת מדיניות בקרה וקביעת תעריפים לשירותי התקשורת השונים, ניהול משק התדרים, בקרה ופיקוח על שירותי הטלוויזיה בכבלים ואישור השימוש במכשירי קצה של מערכת בזק.

 

תשתיות התקשורת - גורם מרכזי וחיוני בכל תחומי המשק והחברה

תשתיות התקשורת השונות משמשות תשתית משקית לאומית המאפשרת קשר בין מוקדי פעילות שונים במדינה ומחוצה לה, ומקיימות קשרי גומלין הדוקים עם כל ענפי המשק האחרים. לכן חשוב לשלב את יצירת תשתיות התקשורת באופן מיטבי בכל תכניות הפיתוח של המשק והבינוי הסביבתי.
השקעות בתשתיות תקשורת מקרבת בין הפריפריה למרכז ותורמות לקידומו של המשק כולו התפתחותה הטכנולוגיות של המדינה מותנה בקיומה של מערכות תקשורת מפותחות ויעילות. 

 

מדיניות המשרד

מדיניות המשרד בתחום הטלקומוניקציה והשידורים לציבור היא מדיניות של פתיחה לתחרות כשטובת האזרח עומדת בראש מעיניי המשרד. מתוך ראיה כי הפתיחה לתחרות מביאה לצמיחה, הגדלת השקעות זרות בארץ, הגדלת מקומות תעסוקה, ירידת מחירים, והגדלת היצע ורמת השירותים לציבור.

 

על המשרד

משרד התקשורת עבר דרך ארוכה של שינוי מבני, מאז היותו משרד הדואר ב- 1952 אשר שימש כספק בלעדי של שירותי תקשורת בעיקר דואר וטלפון ועד הפיכתו למשרד התקשורת ב- 1971 כגורם מסדיר מדיניות פיקוח ומנהל את נושאי ספקטרום התדרים. המשרד מעסיק כ-160 עובדים.
יחידות המשרד כוללות את לשכת השר, לשכת המנכ"ל, דובר המשרד, אגף כלכלה, אגף פיקוח, מנהל הנדסה, אגף רישוי, לשכת היועצת המשפטית, אגף  כספים, אגף מנהל ומשאבי אנוש, אגף תכנון מדיניות, אגף הדואר ובנק הדואר, אגף טכנולוגיות עתידיות והמועצה לכבלים ולווין.

Top