אתר השירותים והמידע הממשלתי אתר השירותים והמידע הממשלתי
ברוכים הבאים לאתר החדש לשירותים ולמידע ממשלתי

רישוי רכב

אגף הרישוי מאגד את היחידות הבאות: רישוי, עדכון ובקרה, ממונה ארצי בתי"ס לנהיגה, רישוי ומחשוב, אמרכלות. 
לאגף ארבעה משרדים מחוזיים : ירושלים והדרום, תל-אביב והמרכז, חיפה והצפון, באר-שבע והנגב. 
למחוזות אלה כ- 30 סניפים של משרדי רישוי ברחבי הארץ.
האגף מופקד ואחראי על ביצוע מדיניות משרד התחבורה בכל הנושאים הקשורים ברישוי נהגים ורכב, באופן שיביא להגברת הבטיחות בדרכים, במגמה לשפר את רמת מיומנות הנהג והגורמים הנוגעים אליו, ולהעלות את רמת השירות ואיכותו.
אחריות על רישוי הנהג: תיקון תקנות, נהלים וחקיקה, קביעת קריטריונים בריאותיים ומקצועיים, הכשרה והדרכה, בחינה מעשית ועיונית, רישוי, נקיטה באמצעי תיקון, הסברה
אחריות ופיקוח על כל המערכות התומכות: מורי ובתי ספר לנהיגה, חינוך תעבורתי בבתי הספר התיכוניים, מגרשי הדרכה, מנהלים מקצועיים, בוחני נהיגה, מכון רפואי לבטיחות בדרכים, קורסים ומכונים להכשרה, לימוד והשתלמות בנושאי נהיגה וכו'.
אחריות על שירותי הרישוי, הנפקת רשיונות נהיגה ורכב. הוצאת רשיונות רכב חדש, חידוש ורישוי רכב ייחודי.
אחריות להכשרתם המקצועית של הנוהגים ברכב מקצועי.
קביעת כשירות הנהגים להמשיך ולנהוג ברכב מנועי על כל סוגיו.
 

מדריכים ומידע

רשימת היצרנים המורשים להנפיק לוחיות רישוי לרכבים.
מדריך זה מספק מידע על הנפקת רישיון רכב וחידושו, אגרות, מבחני כשירות תנועה (טסט), רישום נזקים שנגרמו לכלי הרכב, רישום וביטול שעבודים ועיקולים.
בהתאם לתקנה 284 לתקנות התעבורה, האחריות לרישום שינוי הבעלות ברכב חלה הן על מוכר הרכב והן על קונה הרכב והיא מתבצעת בכל אחד מסניפי בנק הדואר המקוונים למחשב רשות הרישוי. בו במקום מקבלים אישור רישום לשינוי בעלות. הזיהוי של מוכר הרכב וקונה הרכב מתבצע באמצעות תעודות זיהוי ורישיון הרכב (ניתן לבצע את הפעולה באמצעות מיופה כוח). התנאי המהותי לביצוע רישום שינוי בעלות על רכב הינו הסכמת שני הצדדים וחתימתם על שטר מכר. במידה ויש שעבודים, עיקולים או הגבלות (כמו: תוקף רישיון הרכב פג למעלה משלושה חודשים, הגבלת העברת בעלות מטעם גוף מסוים) על הרכב, לא ניתן לבצע העברת בעלות בבנק הדואר. יש לפנות למשרד הרישוי. לפני ביצוע רישום שינוי בעלות, יש לבדוק ברשם המשכונות האם קיים רישום משכון על הרכב.
מדריך זה מספק מידע על רישום ורישוי כלי רכב פרטיים וציבוריים.
 

חדשות

18.07.2017
משרד התחבורה ורשות המסים נותנים תמריצי מס לכלי רכב המאובזרים במערכות בטיחות, על מנת לעודד ייבוא ורכישה של כלי רכב מאובזרים ובטיחותיים יותר.
18.07.2017
מהיום ניתן לשלם את אגרת רישיון הרכב באינטרנט ולגשת לטסט באופן מיידי בלי לחכות מספר ימים לקבלת רישיון הרכב החדש.
18.07.2017
ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצעת חוק רישוי שירותים לרכב. החוק החדש ישנה את המציאות בישראל בכל הקשור לענף הרכב, יביא להוזלה של כלי הרכב, חלקי החילוף ולתחרות.
 

מדיניות ונהלים

 

פרסומים

תאריך: 18.07.2017 | סוג: מכרזים וקולות קוראים
Top