אתר השירותים והמידע הממשלתי אתר השירותים והמידע הממשלתי
ברוכים הבאים לאתר החדש לשירותים ולמידע ממשלתי

הולכי רגל

כשליש מההרוגים בתאונות הדרכים בישראל הם הולכי רגל, מרביתם ילדים וקשישים. כשליש מהולכי הרגל שנפגעו בתאונת דרכים – נפגעו במעבר חציה. הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים פועלת לצמצום היפגעותם של הולכי רגל בתאונות דרכים באמצעות העלאת מודעות ויצירת בסיס לשינוי התנהגותי הן של הנהגים והן של הולכי הרגל.
 

מדריכים ומידע

עמוד זה מסכם את כל כללי הבטיחות בדרכים המתייחסים להתנהגות הולכי הרגל.
היסח דעת בהליכה הוא מצב שבו תשומת לבו של הולך הרגל מוסטת, מרצונו או שלא מרצונו, ממשימת ההליכה וגורמת לו שלא לזהות בזמן אמת מידע חיוני הנדרש לחציית כביש בטוחה. היסח הדעת בהליכה עלול להיגרם עקב דיבור בטלפון נייד, שליחת מסרונים (הודעות, sms), שמיעת מוזיקה באוזניות, שיחות עם הולכי רגל אחרים ועוד.
קשישים הם קבוצת הגיל הנמצאת בסיכון הגבוה ביותר מכלל הולכי הרגל בישראל. מעורבותם הרבה בתאונות דרכים מתבטאת בכל המדדים של היפגעות הולכי רגל: ביחס לשכיחותם באוכלוסייה, ביחס לקילומטר הליכה וביחס למספר חציות כביש.
ילדים (בגילאים 14-0) הם קבוצת גיל הנמצאת בסיכון גבוה להיפגעות בתאונות דרכים מקרב כלל הולכי הרגל בישראל. הסיבות להיפגעות של הולכי רגל ילדים דומות בחלקן לסיבות להיפגעות של משתמשי דרך אחרים (כגון: מהירות נסיעה של הרכב הפוגע או נהיגה בשכרות), אך יש גם גורמי סיכון והשפעה ייחודיים לילדים.
בישראל קיימת תופעה בעייתית בנושא חציית כביש, הנגרמת מכמה סיבות: התנהגות הולך הרגל, התנהגות הנהג, היעדר תשתיות או תשתיות לקויות להולכי רגל בתחומים העירוני והלא-עירוני וגורמים נוספים.
 

חדשות

 

מדיניות ונהלים

תאריך: 25.06.2017 | סוג: חוקים ותקנות
תאריך: 18.05.2017 | סוג: חוקים ותקנות
 

פרסומים

תאריך: 23.07.2017 | סוג: עלוני הסברה, קמפיינים וערכות לימוד
תאריך: 25.06.2017 | סוג: תוכניות עבודה
Top