אתר השירותים והמידע הממשלתי אתר השירותים והמידע הממשלתי
ברוכים הבאים לאתר החדש לשירותים ולמידע ממשלתי

בריתות

מחלקת בריתות ברבנות הראשית מגבשת וקובעת נהלים, הנחיות ותדריכים למוהלים בנושאים הלכתיים רפואיים ואתיים הקשורים לברית המילה, מבקרת ומפקחת את פעילות המוהלים, מקיימת השתלמויות מקצועיות למוהלים, בנוסף המחלקה אחראית על ביצוע בריתות מילה למבוגרים.
 

מדריכים ומידע

מחלקת בריתות ברבנות בראשית לישראל מסמיכה את המוהלים ומפקחת על עבודתם. הליך ההסמכה כולל בחינות מקצועיות הלכתיות ורפואיות.
רשימת מוהלים מוסמכים המומלצים על ידי הוועדה מתעדכן מעת לעת ועל פי הצורך. לנוחיותכם רשימת המוהלים מתפרסמת לפי אזורי חיוג.
מוהל יקר, לנוחיותך מוגש חומר הלימודים וטפסי פתיחת תיק הנדרשים ממוהל בהליך הסמכה וכן הוראות הוועדה ותדריך למוהלים הכולל בתמציתיות את ההנחיות לפני, במהלך ולאחר הברית. על כל שאלה או בעיה מומלץ להיעזר במוקד ייעוץ טלפוני הפעיל בכל ימות השבוע ובו ניתן לקבל ייעוץ בנושא הברית מטובי המומחים בתחום.
הנחיות אלו הם באות בנוסף להנחיות הניתנות להורים על ידי המוהל בעל פה ובכתב. על ההורים לדרוש מהמוהל הנחיות ברורות ומפורטות לפני ואחרי ברית המילה ומענה לכל שאלה הנוגעת לביצוע ברית המילה – בין רפואית בין הלכתית ובין טקסית. וכן מידע כיצד ניתן להשיגו בעת הצורך.
ילד מגיל חצי שנה ומעלה הנדרש לעבור ברית מילה או במקרה בו נדרש תיקון ברית .
 

חדשות

28.08.2017
בכנס שהתקיים בבית הרבנות הראשית, התכנסו כ- 50 מוהלים חדשים וותיקים שהוסמכו על ידי הרבנות הראשית לקבלת תעודות של "מוהל מוסמך", לרענון נהלים ומתן הנחיות חדשות ומעודכנות
08.03.2017
בכנס שנערך באולמי "כתר הרימון" יזמה הרבנות הראשית לישראל יום עיון ראשון מסוגו למוהלים, במהלכו הרצו רבנים ורופאים על הצדדים המקצועיים וההלכתיים שבעבודת המוהלים.
 

מדיניות ונהלים

תאריך: 03.09.2017 | סוג: נהלים והנחיות
 

פרסומים

תאריך: 14.12.2017 | סוג: דוחות
Top